Zacieranie granic i rozmycie różnic, które nieprzerwanie ewoluują przed naszymi oczami, jest typową cechą współczesnych przemian cywilizacyjnych. Do obserwacji zmian na polsko-czeskim pograniczu, Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprosiło kilka osób, w tym mnie, na zorganizowane warsztaty fotograficzne w Radkowie.
Warsztaty to jedna z metod, dzięki której można wejść głębiej w postawioną tematykę. Na taką z metod zdecydowali się autorzy wystawy fotograficznej North America w MWW. Zadanie było proste – obserwacja i fotograficzna dokumentacja różnic po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Efekty naszej pracy możesz zobaczyć na Instagramie lub Facebooku.
Pogranicze SJP
obszar w pobliżu granicy dzielącej pewne przestrzenie; teren nad granicą państwa.
Procesy, które zauważamy w otaczającym nas świecie są powodowane globalizacją, przepływem informacji w Internecie i mass mediach oraz czynnikiem ekonomicznym. Wszystkie zachodzące zmiany prowadzą w konsekwencji do zacierania granic.
W całej mojej wyprawie weekendowej nie mogło zabraknąć otoczenia się roślinnością. A już zaraz połowa sierpnia, a 15 sierpnia święto Matki Boskiej Zielnej, o którym będziesz mógł przeczytać już w czwartek na blogu. Poniżej galeria zdjęć ze szklaku.
M.